Gmina Niechlów

Na zebraniu sołeckim, które trwają na terenie naszej gminy, na ręce Michała Frąckowiaka została złożona petycja od mieszkańców Wioski, z prośbą o interwencję w sprawie pogarszającego się stanu technicznego drogi na odcinku Witoszyce-Wioska-Siciny. Obecna na piątkowym spotkaniu ze starostą Adela Tchórzewska - Malarczyk twierdzi, że na ten odcinek drogi skarżą się także mieszkańcy ościeżnych miejscowości.
- Nasza petycja w sprawie przebudowy drogi powiatowej Witoszyce-Wioska-Siciny spotkała się z aprobatą, nie tylko mieszkańców Wioski, ale także mieszkańców pięciu wiosek gminy Góra, przez które przechodzi ta droga. Wszyscy mieszkańcy są zdeterminowani i zbierają podpisy w swoich miejscowościach tj. Witoszyce, Chróścina, Radosław, Nowa Wioska, Polanowo i Łagiszyn. Wspólnymi siłami, możemy zdziałać więcej. Mam nadzieję, że remont całego odcinka tej drogi dojdzie do skutku, nie tylko w Wiosce i o to będziemy się z mieszkańcami starać. – mówiła pani Adela.

Michał Frąckowiak podjął w tej sprawie oraz pozostałych odcinków dróg  kolejne kroki.

- Zdaję sobie sprawę, że stan dróg powiatowych, nie tylko tej na odcinku Witoszyce-Wioska-Siciny, stanowi zagrożenie dla mieszkańców i utrudnia codzienną komunikację. Dlatego wspólnie z mieszkańcami wsi Wioska Adelą Tchórzewską-Malarczyk i Piotrem Sobierajewiczem , którzy byli inicjatorami dwóch petycji dotyczących przebudowy dróg powiatowych, spotkałem się ze starostą oraz wicestarostą powiatu górowskiego i apelowałem po raz kolejny o remonty dróg, które znajdują się na terenie naszej gminy. Z uzyskanych na dzisiejszym spotkaniu informacji wiem, że jest gotowy projekt na przebudowę drogi w miejscowości Wioska. Wiem również, że powiat górowski będzie starał się o środki finansowe, które pozwolą na remonty kolejnych dróg, w ramach rządowego programu „Nowy Ład”. Wśród nich jest kolejny etap wymienionego wyżej odcinka drogi, czyli Wioska-Siciny. Cieszę się, ze zarząd powiatu uwzględnia potrzeby naszych mieszkańców, jednak patrząc na ilość zgłaszanych mi problemów i uwag dotyczących stanu technicznego dróg powiatowych, które leżą na terenie naszej gminy, prosiłem, aby w składanych wnioskach ujęto pozostałe odcinki m.in. drogę Niechlów-Karów, Karów- Lipowiec-Bełcz Wielki, Niechlów-Łękanów. Na spotkaniu zaproponowałem także, aby władze powiatu zaprosiły do rozmów włodarzy pozostałych gmin naszego powiatu. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się poprawić sytuację dróg powiatowych.

received_527337355002754