Gmina Niechlów

Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Obejmuje nie tylko zakup odpowiedniej liczby szczepionek, ich dystrybucję, ale także monitoring przebiegu i efektywności szczepienia oraz bezpieczeństwo Polaków. Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.
Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.
Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość.  Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna!

Zarejestrować się na szczepienie można na cztery sposoby:
* zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię 989,
* elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
* skontaktować się z wybranym punktem szczepień,
* wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Informujemy, że w dalszym ciągu osoby, które nie mają możliwości dostać się osobiście na szczepienie mogą skorzystać z transportu, który zapewnia nasz samorząd. Żeby skorzystać z takiego transportu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 730777830, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

W naszej gminie w pełni zaszczepionych mieszkańców jest 1586 osób, co daje 33%. Znajdujemy się na 166. miejscu w skali całego województwa oraz 3. pozycji w rankingu gmin na poziomie powiatu górowskiego.

plakat_szczepimysie__wersja_do_druku_01800x800