Gmina Niechlów

Na Orliku w Naratowie realizowany jest projekt pod nazwą „100 orlików na następne stulecie Niepodległości – śladami wielkich sportowców”. Jest to cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych połączonych z lekcją historii i patriotyzmu przygotowany przez Fundację Orły Sportu. Orlik w naszej gminie zakwalifikował się do projektu jako jeden ze stu Orlików we wszystkich szesnastu województwach.

Uczestnicy pod okiem animatora Damiana Wiśniewskiego, realizują różne formy aktywności. Ćwiczenia skierowane są dla rodzin z dziećmi, osób dorosłych i seniorów. Wystarczy trochę chęci i motywacji by ruszyć się z domu i wziąć udział w zajęciach.

Fundacja Orły Sportu specjalnymi pucharami i medalami nagrodzi Orlika z największą frekwencją w ramach tej akcji. Wyróżniający się aktywnością uczestnicy mogą liczyć na medale okolicznościowe i pamiątkowe gadżety. Zapewniony jest także sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć.

Program „100 orlików na następne stulecie Niepodległości – śladami wielkich sportowców”, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ruszył w połowie września i potrwa do 20 listopada.
Wszelkie informacje na temat zajęć można uzyskać pod numerem kontaktowym – 663096735.

2

5